GBH Ajans ve Reklamcılık 

+90 (224) 514 6987 

 info@gbhajans.com

Dijital tasarım kavramı dijital mecrada yapılan her türlü tasarımları kapsamaktadır. Fakat dijital tasarımlardan bahsetmeden önce dijital mecradan bahsetmek daha doğru olacaktır. Dijital, çeşitli verilerin elektronik ortamlarda bulunması ve gösterilmesidir. Dijital ortamların hayatımızda yer etmesi ile birlikte bu dijital ortamlar birer mecra olarak kullanılmaya başlamıştır. İnternet ve dijital ortam artık eski pasajlar gibi birçok işimizi halledebildiğimiz alanlar haline gelmiştir. Mesajlaşabilir, haber okuyabilir, dizi film izleyebilir, alışveriş yapabilir hatta para kazanabilirsiniz.

Sosyal medya (Facebook, Instagram takip) ve web siteleri çok etkili ve kullanıcıların dikkatini çeken reklam mecralarıdır. Dijital mecra için tasarlanan tüm tasarımlar da ‘Dijital Tasarım’ olarak adlandırılmaktadır. Peki dijital mecra reklamları nelerdir? Hangi dijital mecralar için dijital tasarımlar yapılmaktadır?

• Dijital Tasarım ve dijital mecra denince akla ilk web siteleri ve web tasarım gelmektedir. Firmalar oluşturdukları web siteleri ile kendi reklam mecralarını yaratabilmektedir. Web sitesi tamamen size aittir ve firmanız ya da ürünleriniz ile ilgili istediğiniz detayı paylaşabilirsiniz. Web sitesi sayesinde size ulaşmak isteyen tüketiciler rahatlıkla ulaşabilir.

• Web siteniz için yapacağınız SEO çalışmaları ve tasarımları ile web sitenizi aramalarda üst sıralara çıkartarak tüketiciler web sitenize ulaşmasını da sağlayabilirsiniz. Ayrıca çeşitli blog, haber gibi web sitelerine banner reklamları verilebilmektedir. Web siteleri bu yönüyle de bir dijital reklam mecrasıdır.

• Sosyal medya da dijital mecrada kullanılan reklam mecralarından biridir. Sosyal medya içerikler ve tasarımlar ile doğru kullanıldığında firmaya başarı sağlamaktadır. Fakat sosyal medya yönetimi eğitim ve bilgi gerektiren bir konudur. Dijital pazarlama uzmanları ya da sosyal medya uzmanları tarafından profesyonel bir şekilde yönetilmesi gerekmektedir.

 

Design by: www.gbhajans.com